Dobrooběd u Karolíny

 

Dobrooběd u KarCo je to DOBROOBĚD?

Dobroobědy jsou

 organizované obědy, kdy organizátor zajišťuje pohoštění a účastníci pak vybírají finanční dary na domluvený projekt.Více na:http://dobrocinneobedynabc.blogspot.cz/

Koho podpoříme?
Paní Alici jsme vybrali ve spolupráci s paní Kovárnovou z Odboru sociálních věcí v ČB, zde je její příběh:

Paní Alice ve věku 31 let žije se svou dcerou 4 roky. V březnu 2014 jí byl přidělen byt. Do února 2014 žila s dcerou po podnájmech, kde měla pronajatou jednu místnost, bez tepla, sociálního zařízení. Koupat sebe a svou dceru musela jezdit ke svému otci, který žije v garsonce. Z tohoto důvodu nemohl svou dceru s vnučkou nechat u sebe doma. Jelikož žila po podnájmech, nemá žádné vybavení domácnosti od ručníků, lůžkovin, záclony, drogerie, vybavení kuchyně – hrnce, talíře, nádobí, atd,. Pořízení těchto věcí je pro ní velmi finančně náročné. Paní je v invalidním důchodu III. stupně. Invalidní důchod má velmi nízký, k tomuto důchodu pobírá jen přídavky na dítě od Státní sociální podpory, které jsou určeny pro dceru. Otec dcery by měl platit výživné, ale neplatí, má na svůj plat dánu exekuci, aby se exekuci vyhnul, snaží se mít co nejnižší oficiální příjem z pracovního poměru.
Kde to vzniklo?

Myšlenka konání dobroobědů vznikla díky občanskému sdružení ZRNKA. Více na www.zrnka.cz

Jak to probíhá?
Dobrooběd se koná u tzv. ogranizátora. Tato osoba pozve hosty třeba i s dětmi a uvaří jim hlavní jídlo. Hosté mohou přinést sladkosti, květiny, ovoce, nápoj…

Na stole je kasička, do které každý z jedlíků zaplatí částku jako za oběd v restauraci (min. 100 Kč). Po obědě může následovat nějaká tvůrčí činnost, procházka, nebo jen povídání.

 

Páteční dobrooběd vaří Karolína, Jana a Eva!

Místo konání bude upřesněno, záleží na počtu přihlášených. Zatím jsou 2 varianty (Nové Hodějovice nebo centrum ČB) Jako obvykle bude u stolu i hodně dětí:)

Nutná rezervace místa na: info@rodicevakci.cz