Fotogalerie

Cyklojízda 2015

Cyklojízda ve Stromovce 2015 Předpověď počasí slibovala další horký den. V takovém parnu moc dětí nepřijde, všichni se půjdou plácnout k vodě. Nakonec se na start postavilo 35 závodníků ve 4 kategoriích. Nejpočetnější kategorií byly děti 0 - 3. Hned první 3 soutěžící slibovali, že se bude na co dívat. Malá Dorotka po startovním hvizdu zahodila své odráželo a odmítla jet. Kubík odstartoval asi 5 min před oficiálním hvizdem a nikdo ho už nechytil a třetí závodník se otočil 2 metry před cílem a jel zpátky a to si nevymýšlím! Můj syn odmítl závodit a rozhodl se pískat na píšťalku. Vybral si svůj úkol a závody mu v ten moment nepřišly důležité. S přibývajícím věkem se prodlužovala i trať závodu. Nejmladší děti závodily na úseku 30 m a ty nejstarší jely 200 m. Ondra s Petrem ze společnosti Decathlon předali ceny a na stupních vítězů se postupně vystřídaly všechny děti, aby se doma mohly také pochlubit. Byla to dobrá akce. Prázdninám zdar.

Vynášení Morany 2015

Nedělní odpoledne bylo ve znamení dešťových mraků. Za 5 min 3 jsem stála sama u kostela s Moranou a cítila se divně. Trochu jsem si nadávala, že se s Moranou vůbec táhnu, za chvíli bude pršet a nikde nikdo. Morana stejně hořet nebude. Černé myšlenky se rozplynuly v okamžiku, kdy se na obzoru ukázala rodina Benedů. Tak teď už nás bylo 11. Vyrazili jsme a hned za rohem kostela stála rodina Jírů – takže účast větší než vloni Cestu k řece jsme si krátili hesly typu: Smrt nesem ze vsi, nové líto do vsi, buďte páni veselí, s červenými vejci, s žlutými mazanci… O závěrečnou řeč se postaral pan Jíra, kterého jsem chtěla překvapit nepřipraveného, ale zatím překvapil on mě. Proslovem se nenechal vůbec zaskočit. Bylo to fajn odpoledne, jaro už je tu, příští rok na viděnou!

Stezka odvahy 2015

Stezka odvahy ve znamení Zpráviček na Déčku. Vypadalo to na poklidnou akci pro bandu místních dětí, tedy až do chvíle, než zazvonil telefon:"Dobrý den Dvořáková televizní studio, pořádáte dnes Stezku odvahy?" Krve by se ve mně nedořezal. Přes plačící dítě jsem odpověděla, že ano a tím pádem padly moje plány na kostým. Na místo děravých černých kalhot a kabátu jsem otevřela skříň se slovy:"Co nejlepšího tady mám na sebe?" Obvolala jsem rychle holky, aby se těšily na televizní vstup. Nejčastější odpověď "nikam nejdu" mi dodávala odvahu:) Za půl hodiny jsme měli začít vše připravovat a já jsem byla schopná jen telefonovat známým a kamarádům. To nejhorší teprve následovalo. Stezku jsme připravili a v 17.15 na mě mávala reportérka. Začala jsem vysvětlovat o čem ta naše akce bude. "To neříkejte, já se vás pak zeptám, jen to zbytečně budete říkat 2x!" Cože???Budu mluvit do televize a nemám připravený otázky???Samotnou mě pak rozhovor překvapil. Věty, které ze mě vylezly nedávaly smysl. Korunu tomu nasadil můj plačící syn v šátku, soucítil se mnou a nebo se chtěl taky prosadit? V pondělí jsem se chystala propadnout do Austrálie, ale naštěstí mě vystřihli:):):) Televizní vstupy musím ještě vylepšit:)

Hodějovický halloween 2014

Páteční podvečer ve znamení strašidel a nadpřirozených bytostí. Téměř padesát dětí se sešlo v Nových Hodějovicích u kostela. U vstupu je vítaly čarodějky Evča a Karolína. Na cestu dostaly mapku a potkávaly pohádkové bytosti. Čarodějka Mirka všem dětem rozdávala svítící náramky. Úžasná muchomůrka Hanka tančila, hrála na činely a povídala muchomůrčí příběhy. Škoda, že jsem jich neslyšela víc, ale holčička, která na ni koukala s otevřenou pusou, byla absolutně okouzlená. Některé děti se otočily a odmítly jít k vlkodlakovi, byl v temnější části a vyl na měsíc. Děti mu nakonec i s rodiči pomáhaly svolávat vytím jeho kamarády. U řeky už čekal hodný vodník Venca. Plnil všem přání a ta se do roka a do dne splní (a jestli ne, tak reklamace na náš mail info@rodicevakci.cz). Krkavčice Helena kreslila dětem tajné symboly na ruce. Jedna rodinka obdivovala její cvrlikání, ale šlo o krkavčí krákání. Na závěr rozdávala nápoj nesrmtelnnosti čarodějnice Gábina. Bohužel nás zklamala technika, a tak se závěrečný tanec konal bez hudby. I tak jsem se hodně nasmála při větě: „Tohle je nápoj nesmrtelnosti, když ho vypijete, budete zítra vypadat jako já“. Škoda, že jsem se taky nenapila, protože Gábina vypadá opravdu dobře. Strašidlení zdar! Děkuji všem organizátorům, strašidlům a Lence Krčkové, která nám zajistila kostýmy. Pokud se s námi budete chtít podělit o vaše dojmy, budu jen a jen ráda. Eva Kačerová

2. hodějovická drakiáda 2014

Byla to malá, ale dobrá akce.... V pondělí se sešly děti a jejich rodiče na hodějovickém fotbalovém hřišti. Původní páteční termín byl kvůli dešti zrušen. I přes počáteční bezvětří těm zkušenějším drak do výšky vzlétl. Děti plnily dračí disciplíny a na závěr si opekly buřty.

Cyklojízda 2014

Cyklojízda ve Stromovce je za námi! Závodů se zúčastnilo 12 dětí a doprovodné jízdy zručnosti dětí 15. Děti si závody opravdu užívaly. Startovalo se po trojicích, ovšem hvizd píšťalky vyprovokoval i ostatní děti a ty se přidávaly i mimo soutěž. Za nejakčnější dítě považuji Anničku, která závod absolvovala snad pětkrát. Mladší děti závodily na odrážedlech a trasu 50 m zvládly jako nic. Dělší trasa končila o 100 m dál a nejrychlejší účastnicí byla Lucka – jak jinak měla největší kolo a samozřejmě se taky nejvíc snažila. Jana vyhlásila neplánovanou soutěž o honbu za morčetem, které někdo vypustil u dětského hřiště. Vítězem se stal trpělivý chytač Láďa a Jana tak vyhrála 130 Kč – aspoň tolik teď stojí morče ve zverimexu. Věřím, že se dopoledne všem líbilo. Máte-li další fotky, které chcete zveřejnit, stačí je poslat na náš mail: info@rodicevakci.cz. Eva Kačerová

2. dobrooběd

Zvláštní poděkování patří: Magdaléně Doskočilové za uvaření báječného oběda, Hance Doskočilové za poskytnutí prostor, P.Paroulkovi za věnování masa a obchodu U Dobráka za zeleninu. Bylo vybráno 2 620 Kč. Za 1 200 Kč jsme nakoupili batohy pro dětský domov v Horní Plané. Zbytek bude použit na výboru prostěradel pro babyklokánky v Českých Budějovicích. Dále bych chtěla poděkovat všem, kteří darovali použité batohy - viz foto 4, určitě už našly v dětském domově své majitele a majitelky. Hezký den všem Eva Kačerová

Pohádková cesta 2014

Páteční odpoledne bylo ve znamení pohádkových strašidel. Na děti čekalo 7 bytostí u Malého jezu v Českých Budějovicích.V úvodu kvákala žába, děti vítala ve svém kouzelném království. Na stromě se houpal vodník Venca a jeho brekekeke se rozléhalo po okolí. Ztratil razítko a místo toho otiskoval dětem na kartičky svůj palec. Šašek s princeznou měli připravený pytel s roztodivnými předměty, které se děti snažily poslepu uhádnout a pak hurá za bludičkou. Ta motala hlavu dětem svými šiframi. Nejúspěšnější maskou byla naše čarodějnice. Starší dáma, která všechny dostávala svou otevřeností. Hejkal hejkal a to nejen na měsíc. Snažil se rozhejkat i děti a to se mu také dařilo. Kouzelnice s hádankami strašidelné kolečko uzavírala. Děti dostaly sladké odměny, pečetě a list pohádkové cesty. Celkem se na strašidla přišlo podívat 57 dětí. Velký dík patří Monice Machové, Hana Vichrové a Zdeně Laštůvkové, které nám pomohly spíchnout masky. Bez jejich pomoci by se akce asi těžko uskutečnila a také děkujeme společnosti E.ON, která nám věnovala ceny pro děti a samozřejmě našim strašidlům, která si to maximálně užila. Věřím, že se za rok slítneme zas!

Závody kočárků

Závody kočárků u Malého jezu v ČB (13. 4. 2014) Druhou dubnovou neděli se konaly 1. závody kočárků v ČB. Díky slunečnému počasí se sešlo 34 soutěžících. V 15:10 byla přestřihnuta startovací páska a celé závody byly zahájeny. Soutěžilo se celkem ve 4 kategoriích na trati dlouhé 100 kroků. Velmi mě překvapila urputnost některých soutěžících. Kdyby mohli, tak vypustí duši. Celé závody provázela skvělá atmosféra a nadšená podpora publika. Hlavním organizátorem spolu s naší organizací byla společnost Strollering. Polovina startovného šla na účet neziskové organizaci Paraple. Celorepublikově jsme této organizaci poslali více než 47 000 Kč. Velké díky patří ještě jednou všem sponzorům a především Rádiu Kiss, které nás doprovázelo po celou dobu závodu. Mám radost z letošní největší a nejúspěšnější akce a doufám, že se za rok zase uvidíme.

Draní peří-2

Jak jsme drali...

Vynášení Morany

První dubnovou neděli se sešla skupinka nadšenců u příležitosti vynášení zimy ze vsi. Cestu jsme si krátili originálními říkadly:"Neseme Mořenu pěkně přistrojenou, neseme Mořocha rovnou do potoka. Mořenu nesem s velikým nosem, do vody ji dáme, jaro přivítáme!" Naše procesí samozřejmě budilo pozornost okolí, a tak se náš průvod postupně rozrůstal. U řeky jsme za všeobecného veselí Moranu spálili a vyzvedli jaro v podobě věnečku z vajíček. Příští rok jdeme zas!!!

Draní peří

V domě U Beránka jsme se sešli v 6 hodin. Popovídali, zasmáli se a poznali skvělé lidi. Někteří z nás si omylem udělali výlet i do Starých Hodějovic, ale to se stává. Věřím, že se v budoucnu potkáme při další akci:) Ještě jednou děkuji hostitelům za skvělé služby.

Eva Kačerová

Dětské mecheche

Díky všem, kdo si s námi přišli užít prima odpoledne!

Náš první dobrooběd

Děkuji všem za účast a sdílení. Splnil se mi sen. Za vybrané peníze jsme schopni nakoupit 3 ohřívačky mléka a zbytek půjde na výrobu prostěradel do inkubátorů. Ještě jednou děkuji. Eva

Hodějovický Halloween

My jsme si Halloween moc užili! A jak vy?

Hodějovická drakiáda

Pár fotek z letošní drakiády. Doufám, že se všem líbilo, mně teda moc. 🙂

Drakiádě zdar!

« 2 z 2 »