Fotogalerie

Martin na bílém koni 2018

Skvělá, dech beroucí, výjimečná, báječná, úžasná a naprosto dokonalá byla neděle 10. listopadu pro moje dětičky. Jako obvykle jsme šli okruh v Nových Hodějovicích. Nemohla jsem si vybrat, jestli jednoho bílého poníka nebo velkého hnědého, a tak jsme měli koně 2. Pak 2 Martiny a dvoje odměny pro děti - svítící náramky a lentilky. Kdo nebyl, opět zaváhal. Na konci průvodu se děti opět vyšvihly do sedla. Martinům zdar! Na fotkách jsem se snažila vyfotit lampiónový průvod, ale neúspěšně. Tak snad někdy jindy:)

Pohádková cesta v Českých Budějovicích 2018

Cca 350 dětí dorazilo v sobotu k Malému jezu. Přivítal je autobus s milým panem řidičem, koníci, kuličkový hrad a následovalo 8 stanovišť s pohádkovými bytostmi: vodníci, vlk s Karkulkou, Široký a Dlouhý, piráti, Anna a Elsa se Svenem, Mickey a Minnie, Šněhurka s trpaslíkem, Mimoň a Medvídek. Hrad, který celou trasu uzavíral, opět praskal ve švech:) Ještě teď se z celé akce "sbírám". Bylo to pro mě hodně intenzivní a opět překvapivé. Fotky třeba řeknou více. Mě vždycky pozitivně nakopnou. Některá děcka to šla dvakrát a to si zaslouží uznání! Můj tip s prodejem vstupenek nevyšel. Sice se prodalo nejméně lístků od 10.30 dál, ale tuto informaci zaznamenaly celé Budějovice a následující půl hodinu bylo opravdu plno. Děkuji všem 26 dobrovolníkům a našim partnerům, bez nich by akce byla poloviční. Věřte mi, na každé akci nechám kus sebe, ale nemůžu s tím přestat:) 

Pohádková cesta Hradec Králové 2018

Celkem 157 dětí prošlo trasu dlouhou necelé 2 km v hradeckých lesích.Chci se vyhnout subjektivnímu popisu, ale to zas nepůjde. Mám radost, že se tolik dětí dostalo v sobotu do lesa. Některé se snad poprvé v životě spálily kopřivou. Jedna maminka měla blesky v očích, když se její dítě blížilo kaluži. Někdo to pojal jako procházku za poznávám broučků a rostlin, jiný zase jako honbu od jednoho stanoviště k druhému. Děkuji opět našim partnerům a všem dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli. Bez těchto lidí, by se akce neuskutečnila. PS: Poník je už hodně starý a i přes veškerou péči ztrácí na váze. Další cesty se už asi nedočká. Původně jsem ho nechtěla nikde nevystavovat, ale pak přišla otázka - až budu stará, taky mě někam zavřou, aby nikdo neviděl jak vypadám? Téměř všechny dětičky si ho hladily, a tak svůj úkol splnil:) 

Den Země 2018

Týden uběhl jako voda a stále mám k dispozici pouze tuto fotku z prvního ročníku Dne Země ve Stromovce. Bylo krásně, přišlo cca 120 dětí a mně se to líbilo moc a moc. Stanoviště byla zvířátková, poznávací, běhací, hrací, vzdělávací ...atp.

Vynášení Morany 2018

Vždycky si říkám, že už mě na některých akcích nemůže nic překvapit. Vyrobím Moranu, rozvěsím letáky, připravím líto, sdílím na facebooku, přijdu ke kostelu...atd. Ale omyl, bylo to všechno úplně jinak. Člověk potká známé tváře, děti jsou větší a celé to letos bylo opravdu jiné - pro mě krásné a nepopsatelné. Zima, vítr - to prostě vůbec nevadilo. Jsem moc ráda, že jsme opět šli. Užila jsem si to snad úplně nejvíc za ty roky. 

Stezka odvahy 2018

Strašidla opět řádila ve Stromovce! V pátek v podvečer se do Stromovky slezlo, slítlo a doškrábalo několik strašidel. Bavily děti i jejich rodiče. Starším dětem jsme doporučovali čekat na tmu, aby si cestu opravdu užily. Mladší děti nás opět dostávaly svou bezprostředností. Šašek Venca k malé holčičce:"Kam chceš razítko"? ...do kapsy!!! 🙂 Nezklamali ani Rodiče. Někteří se obrátili na kostlivce:"Nejí kaši a omáčky. Ať jí kaši a omáčky!". Bludičky tančily, duchové poletovali, baba jagy dávaly odměny, hejkal se skřítkem mrzli, strážci lesa bubnovali a čert čertil. Jen škoda, že fotky úplně nedokážou vystihnout atmosféru večera.

Betlém ve Svinarech 24. 12. 2017

Účast byla třetím rokem největší. Jsem ráda, že si to lidé mezi sebou řeknou. Nevím, třeba to bylo punčem z hostince U Pírků :). Díky panu Černíkovi jsme měli skvělé ozvučení, které obsluhoval pan Vik. Těší mě, že se zapojuje stále více a více lidí. Roli Ježíška zvládla na jedničku čtyřměsíční Barborka od nás z ulice. Josef s Marií – pan Hynek a Hanka. Anna s Ivanou radostní andělé a v roli králů pan Drašner, pan Hejcman a ten černej vzadu pan Košek. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na rodiče s bratrem, kteří zajistili zvířátka. Letošní ročník byl spojen s podporou neziskové organizace Zdravotní klaun. S radostí oznamuji, že jsme odeslali na účet 2 307 Kč. Všechno toto úsilí stálo za to. Nedá se to popsat, ale byla to opravu vánoční euforie, aspoň pro mě. Pořád jsem hledala tu atmosféru Vánoc a letos jsem jí našla. Stojíte u prázdného betlému. Začne znít hudba a Josef s Marií přicházejí. Stačí sledovat všechny dětské obličeje a víte, že je to ono:) 

Martin na bílém poníkovi 2017

V neděli 11. 11. v 17.00 vycházel lampiónový průvod od kostela v Nových Hodějovicích. Všichni si mohli prohlédnout kostel, který nám otevřel milý pan kostelník a pak jsme vyrazili na okruh po vsi. Bylo to příjemné listopadové setkání. Potěšila mě především velká účast jak dětí tak i rodičů. 

Halloween ve Vodárenské věži 2017

Větrno, déšť a zima i přes toto nepříznivé počasí dorazily téměř 2 stovky dětí k Vodárenské věži v sobotu 29. 10. 2017. Netrpělivě na ně čekalo hejno strašidel - čarodějky, bílá paní, duchové, čerti, smrťák, ohniváci, dýně, šašci a samozřejmě upířice. Dětem se věštila budoucnost, dostávaly rady od Bílé paní, s čertem hrály kostky (schválně kdo z vás si všiml, že čert dává dětem o kostku navíc?), od duchů dostávaly lízátka, ohniváci zapalovali ohnivé prskavky (alespoň se o to chvíli snažili, než je vítr úplně odradil), šašci plnili přání na potkání a upírkám musely děti ukázat zoubky... Okolí Vodárenské věže bylo krásně tajemné, děkuji všem dobrovolníkům a společnosti ČEVAK za poskytnuté prostory, díky patří také naší fotografce:)

Drakiáda 2017

Letošní drakiáda se nesla v duchu chladnějšího počasí. Draci lítali, děti soutěžily a rodiče pouštěli draky. Tuto akci jsem vnímala jako ve snu. Největší drak měl cca 1,5 m, ale jestli létal? Pak náš drak zamotaný do stromu, dvaceti minutové nafukování obrovského míče, který nešel nafouknout a vlastně ani vyfouknout, ale co se mi vybavuje přesně, tak to moje zakloněná hlava, jak jsem koukala na rej draků nade mnou. Drakiádě zdar!

Les plný zvířátek 2017

Les plný zvířátek je opět za námi. Děkuji všem lidem, kteří nám s akcí pomohli a potěšili nejedno dětské srdíčko. Akce se účastnilo 25 pořadatelů, 7 živých zvířat (pokud nepočítám včely v úlu) a přibližně 200 dětí. Věřím, že jste si užili sobotní dopoledne a těším se na další akci - tentokrát 6. 10. Drakiáda a 29. 10. Halloween ve Vodárenské věži. Budu ráda za fotky, komentáře, postřehy..Eva Dvořáková

Pohádková cesta v Hradci Králové 2017

Čarodějnice, Mimoň, šmoulové, pavoučí ženy, vlk s Karkulkou, Minnie, baba Jaga, koník, hasiči, medvídek a Sněhurka s trpaslíky čekali dnes od 9.00 na malé návštěvníky Pohádkové cesty v HK, kterou pořádala nezisková organizace RODIČE V AKCI. Moje zážitky se opět omezují na krátký úsek čarodějnic, kde jsem trávila 90% času. Líbilo se mi, že se aktivně zapojovali i rodiče, kteří také měli problém uhádnout, co se skrývá v jedné ze tří čarodějných skrýší. Celkem 4 x si celou cestu prošel Jiřík se ségrou. Znovu a znovu plnili již známé úkoly. Už po hodině mi přišlo, že kolem prošlo tisíc lidí. Celková dětská účast se zastavila na krásném čísle 205. Velký dík patří všem dobrovolníkům a především svinarským hasičům, kteří se letos účastnili poprvé. Celou akci si už také nedovedu představit bez našich partnerů a to společností McDonald HK a Tongo HK. Jako obvykle se něco povedlo a něco nepovedlo, a tak doufám, že u vás převládají pozitivní zážitky a pošlete mi co nejvíce fotek.

Za rok ve stejném čase a na stejném místě na viděnou 🙂

Eva Dvořáková

Cyklojízda 9. 6. 2017

96 závodníků se postavilo na start dnešní Cyklojízdy v ČB a to doslova. Naše kategorie nepředvídatelných, tzn. 2 - 2,99 let byla opět divácky nejkrásnější. Ani přemlouvání:"Tak pojeď, pojeď" nezabíralo. Některé děti si naopak pozornost doslova užívaly. Jely na pohodičku a byly jak modelky na předváděcím molu, akorát ještě trochu pomalejší. V dalších kategoriích už děti začaly chápat důvod soutěže a praly se jako život. S poslední kategorií už ani nemusel běhat náš zajíc, protože děti už prostě věděly kam jet. Velké díky patří opět všem, kteří se na akci podíleli.

Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji Eva Dvořáková. Příště už jen zajistit občerstvení a bude hej:)

Pohádková cesta v Č. Budějovicích 2017

Ráno v 5.30 to vypadalo na pořádný liják, tahle představa mě držela cca do 9 hodin. Mraky zůstaly, ale bylo příjemných 15 stupňů, i tak mi v kostýmu medvěda bylo obrovské horko.

Dnešní Pohádkovou cestu v ČB prošlo cca 330 dětí. Pohádkové postavy pohádkovaly na 8 stanovištích - čarodějnice, medvěd, Mimoň, šmoulové, vodníci, zvířátka z Hopsária, piráti, baba Jaga, Mickey a Minnie a celou trasu uzavíral trpaslík se Sněhurkou. Naše řady dobrovolníků rozšířili vodníci, kteří byli prostě báječní. Pavlův malý syn úkoloval i rodiče - ty zazpívej, stůj na jedné noze. Takových malých pomocníků potřebujeme více. Posílejte fotky a pište své postřehy.

Děkuji ještě jednou všem a těším se na Cyklojízdu ve Stromovce 9. 6. 2017 Eva Dvořáková.

Stezka odvahy 2017

Stromovku opět rozsvítila kouzelná světýlka a očarovala hodná strašidla.

Téměř 140 dětí dorazilo mezi 17.00 - 18.00 ke startu a neodradilo je ani mrazivé počasí. Hodný čaroděj vítal, bílá paní mrzla a mrzla, pavoučice slibovala, že všichni porostou v noci pavučinou, bludička tančila na louce, vodník rozesmíval děti u vrby, duchové poletovali mezi stromy a vše zakončily upířice, které rozdávaly odměny z rakve.

Betlém ve Svinarech 2016

Celé to mělo začít v 15.00. Přesně o půl 1 začalo pršet a pršet. Mysleli jsme si, že dorazí jen skalní nadšenci, ale dost jsme se spletli a z toho mám velkou radost. Šťastné a veselé všem..

Halloween v Hradci Králové 30. 10. 2016

Přišel celej Hradec. To je první co mě napadne, když si vzpomenu na včerejší večer. Děti si koupily u čarodějnic vstupenky a došly k trpaslíkovi. Bílá paní svítila lucernou u tunelu a hned za ní hejkal Hejkal. Ten se usadil mezi keře a nikdo na něho nemohl. Vodník Venca - nebo-li král Majálesu rozdával kouzelné kamínky. Kdo je za úplňku do vody hodí, může chodit po vodě. Ještě štěstí, že tu noc nebyl úplněk:):):) Duch poletoval kolem vody a dostal opět nálepku nejstrašidelnějšího strašidla. Jakmile má strašidlo masku na obličeji, tak to děti nesou hůře. Baba Jaga svou roli sehrála i po akci. Policistů, kteří hlídali pořádek u zimního stadionu se ptala: "Neviděli jste tu Jeníčka a Mařenku? Loupili mi perníček." Jen lituji, že jsem u toho nebyla. Bludička s čerticí a Panem čertem kolo uzavírali (to velké P bych chtěla zdůraznit).. Čerta teď nemám půl roku kontaktovat, čekal, že dětí bude tak 5x méně. Velké díky patří ještě jednou všem strašidlům a dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli a nesmím zapomenout ani na našeho paparazziho. Eva Dvořáková PS: posílejte fotky a postřehy z akce, vždy je co zlepšovat!

Halloween v Č.B. - 4. ročník

Svíčky, strašidla a pekelná brána na konci. Ze začátku mi bylo líto, že není větší tma. To by to celé lépe vyniklo. U čarodějnic si děti koupily vstupenky a zamířily k Bílé paní, ta chodila s lucernou a byla mimo. Petra mi odpustí, ale prostě jsem ji záviděla, že má hrát náměsíčnou bytost. Upířice Drákulová rozdávala magické náramky. Baba Jaga hledala Jeníčka s Mařenkou. Nejvíce se děti bály duchů a hejkala, který probíhal kolem. U vodníka Venci dostaly kouzelný kamínek, který když za úplňku do vody hodí, získají schopnost chůze po vodě. Pavoučice Helena chtěla upříst síť přes cestu a chytat kolemjdoucí děti do svých pavučinek. Cesta byla ovšem soukromá, a tak jsme i s pekelnou branou byli posláni do pekel: "Vítejte v pekelné bráně smrtelníci a zapište svou duši do pekelné knihy. "Užila jsem si to moc, děti mě opět nezklamaly. V příští roce se na vás všechny těšíme v centru ČB. Je nám to líto, ale je to pro nás snadnější volba. Hodějovice začínají být příliš malé a nechceme starousedlíky trápit parkováním a rušením zaběhnutých pořádků. Eva Dvořáková

Les plný zvířátek 2016

Krásná zvířata, teplé počasí, nadšené děti a obětaví dobrovolníci...tak takto bych charakterizovala dnešní 2. ročník zvířecího lesa. Akce se zúčastnilo 106 dětí, přibližně stejně rodičů, 22 dobrovolníků, 4 partnerské společnosti, 12 živých zvířat, 9 zvířecích masek a pár zvířátek kreslených. Děti plnily jednoduché úkoly na stanovištích - hopkej jako králík, protáhni se pavoučí sítí, přenes slepičce vajíčko, atp. Rodiče četli zvířecí zajímavosti,např.: Kdo vydrží déle bez vody? Velbloud nebo krysa? A. spousta lidí se jen tak bavilo. Mě nejvíc dostala jedna starší paní, sedla si ke mě na lavičku a povídá: "Jdu takhle lesem a najednou velbloud (Šla tam ještě v době, kdy jsme chystali stanoviště.) Myslela jsem si, že je to kulisa a on pohnul hlavou." A všem kolemjdoucím nadšeně vyprávěla, že viděla velblouda a ať se jdou taky podívat. Jak se líbilo vám? Jaká zvířátka chcete vidět příště? Stačí napsat a třeba se přání splní:) Rádi také budeme za jakýkoliv kontakt na partnerské organizace či dobrovolníky. Čím více se nás bude na akcích podílet, tím lépe. Eva Dvořáková

Pohádková cesta v Hradci Králové 2016

Moře malých dětiček prošlo Pohádkovou cestou u Stříbrného rybníku a bylo na co se koukat. Medvěd, Mimoň, Šmoulové, slon, krokodýl, Sněhurka a trpaslíci...atp. Všem účastníkům moc děkujeme a těšíme se za rok na viděnou. Pište nám svoje ohlasy, postřehy a hlavně, jaké to pro vás bylo. Co se vám líbilo a co se vám nelíbilo. Už teď víme, co pro příští rok zlepšíme. Vaše ohlasy jsou pro nás móóóc důležité. Můj dík patří také všem organizátorům, kteří se dětem věnovali po celý den. PS: posílejte fotky, rádi je zveřejníme! Eva Kačerová

Závody kočárků 10. 4. 2016

Závody kočárků pod taktovkou Strolleringu. Ještě jednou děkuji všem našim partnerům. Škoda, že mi po pár fotkách došla baterka:) Eva Kačerová

Karneval 2016

Uzavřená akce pro Rodiče v akci:-)

Vynášení Morany 2016

Zima už je pryč. Na vlastní oči jsme viděli, jak mizí v dáli. Jaro už je tu:) Kdo nešel, přišel o krásnou smuteční řeč. Měla jsem vše dokonale připravené. Milá Morano... a najedno se rozsvítilo bílé světlo a celý proslov mi vypadl. Děs běs, příště prosím pana Jíru, aby se na 100% dostavil. Takto už prostě ne. Eva Kačerová

Stezka odvahy 2016

Výhodou je, že si můžu napsat čistě subjektivní popis Stezky odvahy. Kolony, příprava stanu, roznášení svíček, uvádění pohádkových bytostí, volání na zvědavé účastníky, mega fronta, tisíc telefonátů a pak ten nádherný pocit z povedené akce. Účast opět předčila naše očekávání a opravdu se vyplatilo tu velkou frontu vystát. U pohádkových bytostí děti mohly plnit jednoduché úkoly např.: Nech si říct budoucnost, poslouchej Hejkala, přej si něco. Většina účastníků si však více méně užívala atmosféru pohádkového večera. Místo bylo krásné a když si vzpomenu na tančící Bludičku, pobíhajícího Hejkala nebo krásnou Upířici, tak se mi ještě teď tají dech. Bonusem byla Dryáda – duch stromu. Děti měly zaťukat na strom a poslouchat zda Dryádu uslyší, bohužel spala. Tak na tomto místě jsem strávila nejvíce času. Bylo skvělé sledovat děti, jak poslouchají a na strom ťukají. Co kdyby náhodou...Líbily se mi také reakce rodičů, kteří dětem vše poctivě četly a dokreslovaly tajemno večera.

Eva Kačerová

Živý betlém ve Svinarech 2015

Chcete návod jak si opravdu užít Vánoce? Pořádejte živý Betlém!!!:) Nechci napsat, že to byly nej Vánoce, které jsem zatím zažila... ale tyto byly výjimečné. Dárky, úklid, nákupy najednou vůbec nebyly důležité. Budu ráda, když se tradice živého Betléma uchytí a sejdeme se opět za rok. PS: vůbec jsem netušila, že Svinary mají tolik obyvatel:)

Halloween v Nových Hodějovicích 2015

Pohled do zákulisí: Několik schůzí organizačního týmu. Sobota: 16.00 – sraz masek před kostelem 16.01 – smrtka na poslední chvíli nedorazí 16.02 – náhradní smrtka sehnána 16.15 – 17.00 soustavné rozsvěcování svíček (v 7 lidech) 17.00 – 19.00 – hlavní rej dětiček a zhasnutí skoro všech svíček (cca o půl6) Neděle 7.00 – 8.00 úklid cesty Člověk by řekl, že nás u třetího ročníku nemůže nic překvapit. Opak byl samozřejmě pravdou, hlavním nepřítelem byl vítr. 60 svíček postupně zhasínalo, a tak se cesta stávala strašidelnější a strašidelnější. Příště už jen svíčky s víčkem. Nevím, jak zabalíme dýně, ale třeba zas tolik foukat nebude Nej okamžiky: Adámek v kouzelnickém kočáře – v sobotu si zlomil nohu, ale moc a moc chtěl jet, tak ho rodiče naložili do kolečka. Honzík – pořád chtěl plnit nějaké úkoly, vymysleli jsme pro něj speciální, celou cestu domů řvát jak strašidlo. „Jo to mu půjde, doma mu pořád říkáme, ať neřve“ Klárka – podepsala se krásně do kouzelné knihy – maminka byla překvapená, že se umí podepsat. Rodiče – ke konci už nebylo moc vidět, a tak jsme se řídili intuicí. Jsou to jen moje zážitky, co ty vaše? Pošlete-li fotky, budu ráda, žádné nemáme. Eva Kačerová

3. hodějovická drakiáda

= akce, ze které máme skvělý pocit Vyšlo snad úplně všechno – počasí, počet dětí, odměny, jen těch pícháků na buřty mohlo být víc. Snad poprvé jsem nesledovala počasí. „Prostě se to povede nebo ne, to neovlivním.“ A když jsem se ráno probouzela, věděla jsem, že to všechno klapne. Obdivuji celý náš tým, ženský na mateřský a svolají celé Hodějovice! Do toho hlídají děti, krmí, přebalují, uspávají a ještě rozdávají radost. Samozřejmě nesmím zapomenout na jejich mužské, ale jen trochu, aby jim to moc nestouplo do hlavy. Líbil se mi jeden tatínek, který komentoval naše pobíhající děti. „Jo, to jsou místňáci, tak to jo. Nakonec jsem si sedla pod střechu a promítala si všechno to dvouhodinové hemžení. Lidi se potkávali, klábosili, smáli.... a kvůli tomuhle to všechno děláme. Je to jako obrovská síla, která nejde zastavit:)

Putování za zvířátky 2015

Celý den se zvířátky. Tak by se daly shrnout moje pocity, na víc se teď nezmůžu:) Byla to taková pohodová akce, žádný stres, běh, prostě pohodička. Jak se líbilo vám? Eva Kačerová

« 1 z 2 »